Jak potěšit na Valentýna – překvapení ve skleničce

Již se pomalu, ale jistě blíží den svatého Valentýna neboli svátek všech zamilovaných. Mnoho párů si v tento den vyjadřují svou vzájemnou lásku skrze nejrůznější dárečky a pozornosti. Obecně je známo, že maličkosti padnoucí přímo zálibám či vkusu drahé polovičky dokáží udělat mnohem větší radost než například dárek v přemrštěné cenové hodnotě. Pokud jsou tyto maličkosti navíc vyrobené vlastnoručně, dokáží potěšit ještě více, protože obdarovaná osoba ví, že jste si s dárkem dali opravdovou práci. Jedním z takových dárků jsou právě takzvané Mason Jars.

Co jsou to Mason Jars?

Mason Jars jsou jednoduše řečeno zavařovací sklenice, které lze díky mnoha kreativním způsobům a takřka neomezeně volným rukám využít jako dekorativní prvek v domácnosti. Především je však lze přepracovat na plnohodnotný dárek se zajímavým obsahem a to na jakékoliv příležitosti v průběhu celého roku.

Ať už vám došly Valentýnské nápady, nebo teprve začínáte hledat inspiraci, níže najdete několik osobně vyzkoušených Mason Jar tipů, které určitě udělají dotyčnému radost, obzvláště pokud je vaše drahá polovička romantik nejen tělem ale i duší J

1. 52 Reasons why I love you 
Potřebujeme: 1 zavařovací sklenici, barevné papíry, nůžky, pravítko, fixy, ozdobnou stuhu + cokoliv dalšího na ozdobu
Vybereme si barevné papíry ve třech různých barvách, ze kterých si vystřihneme přibližně 10×5 cm velké obdélníčky. Na každý z nich nadepíšeme jednou větou důvod, proč pro nás druhá polovička tolik znamená a můžeme také přidat vlastní malou ilustraci. Poté každý obdélníček přeložíme dvakrát napůl, vhodíme do sklenice a po uzavření ovážeme kolem víčka ozdobnou stuhou. Na závěr sklenici ozdobíme například nalepením předem vytisknuté etikety s ozdobným nápisem, které lze ve velké míře najít na internetu.
TIP: namísto přeložení lze obdélníčky stočit do malého svitku a ovázat tenkým proužkem stužky

2. Candy Jar 
Potřebujeme: větší zavařovací sklenici, několik balíčků bonbónů (Skittles, Lentilky, Jojo, atd.), pomůcky na ozdobu
Tento nápad je velice jednoduchý a efektivní zároveň, tudíž potěší každého správného mlsouna. Stačí pouze vybrat několik druhů oblíbených bonbónů partnera (já osobně jich použila 6), postupně navrstvit do sklenice, uzavřít a dozdobit.

TIP: Velice zajímavě vypadá, když před vsypáním obsahu nalepíme na sklenici například srdce vystřižené z lepicí pásky, následně ji celou přestříkáme barvou ve spreji a pásku sundáme.

3. Chocolate and Marshmallow Jar

Tento nápad je taktéž velmi jednoduchý. Do větší poloviny sklenice vsypeme granko či směs na horkou čokoládu a završíme malými marshmallows (jsou běžně k dostání například v potravinách Marks&Spencer). Pokud si chcete opravdu vyhrát s obsahem, můžete vyrobit vlastní směs na horkou čokoládu. Její výhoda spočívá v tom, že víte, co přesně obsahuje, a může mít mnohem lepší chuť než kupovaná.

Potřebujeme: 200g 70% hořké čokolády, 100g bílé čokolády, 100-150g holandského kakaa, 100-150g cukru moučka (obojí podle chuti) a vanilkový cukr.

Čokoládu ručně nastrouháme na struhadle a smícháme s ostatními surovinami. Hotovo!

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *