Jak o Vánocích nepřibrat

Děsí vás představa, kolik vánočních dobrot budete muset odmítnout, abyste si udrželi svou vysněnou váhu? Zkuste to letos jinak a neodpírejte si ani vánoční cukroví. Poradíme vám, jak o Vánocích nepřibrat a přesto si svátky s rodinou užít naplno.

Vánoční cukroví

Máte pocit, že se vaše váha zvyšuje hlavně ochutnáváním vánočního cukroví a neumíte si bez něj svátky představit? Existují dvě možnosti, jak to napravit. První možností je dopřát si jen pár kousků cukroví týdně. Druhou možností je vyhnout se klasickému pečení a vyzkoušet zdravější a fit recepty. Zkuste klasický cukr nahradit čekankovým sirupem nebo vsaďte na slazení pomocí datlí. Místo obyčejné mouky, vyzkoušejte špaldovou nebo zdravější žitnou.

Štědrovečerní večeře

Ani sváteční večeře nemusí být nezdravá. I když patří mezi typické vánoční pokrmy smažený kapr s bramborovým salátem, kde nechybí majonéza, zkuste to tentokrát jinak. Místo smaženého kapra si připravte pečenou rybu, která si zachová příjemnou chuť i vůni. Do bramborového salátu dejte místo majonézy jogurt nebo zakysanou smetanu.

Návštěvy u rodiny

Pokud vás děsí představa, kolik toho sníte na rodinných návštěvách, vyzkoušejte jednoduchý trik. Dejte si hlavní chod s pořádnou porcí bílkoviny, ať už je to ryba, kuřecí steak nebo kousek vepřového. K tomu přidejte kopec zeleniny a věřte, že vás toto jídlo zasytí na dlouhou dobu. Při ochutnávání vánočního cukroví si dejte 1 až 3 kousky. Bydlíte-li kousek od svých blízkých, zapomeňte na auto a po obědě nebo večer se projděte domů pěšky.

Cvičení i v zimě

Nezapomínejte ani na pravidelné cvičení. Vyzkoušejte běžecký pás a cvičení třeba u vánočních filmů a komedií. Skvělou možností, jak si dopřát pár kousků cukroví a nepřibrat je také pravidelná jízda na rotopedu. Své snažení podpoříte i na cvičební podložce a vánoční lekci jógy, pilates nebo posilování s činkami.

Další tipy a rady:

  • Dodržujte pitný režim. Když budete hodně pít, nebudete mít tak velkou chuť na nezdravé pokrmy a sladkosti.
  • Dejte si po rodinném obědě žvýkačku a nebudete ujídat hned po obědě z rautových talířků.
  • Věnujte se zimním sportům, ať už je to bruslení, lyžování, sáňkování nebo třeba jízda na běžkách.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *