Jak může vypadat jídelníček zaměřený na hubnutí?

Rozhodli jste se, že vaše cesta k dokonalé postavě povede přes jídelníček na hubnutí? Rozhodně je to cesta správná, se kterou chybu neuděláte. Nezapomínejte však na to, jak by mělo dané hubnutí vypadat.

V první řadě je třeba si uvědomit, jaká bude skladba jídel. Zde se není třeba bát jenom ovoce a zeleniny. Dietní jídelníček na ní sice staví, ale stejně tak se dočkáte masa, příloh, ryb, pečiva, ale i mléčných výrobků. Jídla zkrátka bude velmi rozmanité množství, díky čemuž se nemusíte bát toho, že byste daný režim předčasně vzdali. A to proto, že byste si snad nemohli dopřát některá oblíbená jídla, o kterých lze říci, že je doslova milujete.

Při hubnutí touto metodou jíte celý den

Jak vypadá skladba konkrétních jídel, to již víme. Nyní nezapomínejme také na to, jak hodně daného jídla budete jíst. Zde řadu lidí dané hubnutí rozhodně překvapí, jelikož o něm lze říci, že budou jíst více, než kdy dříve. Základem totiž bývá celých 5 porcí jídla denně, díky čemuž rozhodně nebudete mít důvod hladovět. Takové množství je předepisováno hlavně proto, aby se tělo naučilo, že má všeho dostatek a nemuselo tak nic ukládat. Z dlouhodobého hlediska tuto metodu oceníte, jelikož váha získaná danou dietou vám bude moci zůstat trvale.

Dieta je zaměřena i na vyváženou skladbu konkrétních živin

Na co musíme při výběru konkrétního jídla hledět? Třeba na náš metabolický typ, stejně jako například na kalorickou hodnotu, na vhodnost daného jídla, nebo na to, jak je zdravé. Stejně tak by měla dieta respektovat i výživové hodnoty. Prioritou by měl být hlavně dostatek vlákniny, díky kterému zažíváme potřebné pocity sytosti. Roli hrají ale i bílkoviny, které podpoří růst našeho svalstva a eliminaci tuků. Co však jídelníček také může obsahovat, to jsou v určeném množství třeba také tuky, stejně jako sacharidy určené pro příjem energie.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *