I mikiny mohou být elegantní

Většina žen považují mikinu za sportovní kousek, a proto se bojí si jí kupovat, zejména když dělají v kancelářích. Ovšem pokud vyberete tu správnou, tak v ní klidně můžete jít do kanceláře, neboť i mikina dokáže být elegantním oblečením.

Jedině přes hlavu

Pokud chcete ve svém šatníku mít elegantní mikinu, tak musíte v obchodě vybrat nějakou, která je přes hlavu. Neboť mikina, na které je zip, tak působí spíše sportovně. Někdy může mít aplikaci nějakého knoflíčku, ovšem ve většině případů je nejlepší vzít si opravdu mikinu přes hlavu, která nemá ani knoflíky. Některé ženy sice naříkají, že je to nepraktické, protože si při převlíkání mohou zničit účes. Ovšem teď když je venku takové pochmurné počasí, tak není třeba mikinu sundávat, takže si klidně můžete na sebe vzít mikinu přes hlavu.

Na kapuci zapomeňte

Další velice důležitý aspekt je kapuce. Klidně můžete mít mikinu přes hlavu, ale nesmí mít kapuci, protože kapuce punc luxusu a elegance jedině pokazí, protože právě kapuce je typický sportovní prvek. Je úplně jedno, zda venku prší. Raději sáhněte po deštníku, než abyste si měli kupovat mikinu s kapucí. Navíc kapuce na hlavě rozhodně nepůsobí pěkně, naopak mnohdy to zavání jistým rebelstvím v negativním slova smyslu.

Na barvě nezáleží

Je úplně jedno, jakou barvu mikiny zvolíte. Ovšem pokud máte předepsanou eleganci, tak byste měli vybírat mezi decentnějšími barvami, jako je klasická černá, šedá, hnědá či vínová. Určitě byste se měli vyhnout hodně výrazným a svítivým barvám, které připomínají spíše cestáře. Když zvolíte ony decentní barvy, tak se ani nemusíte bát kombinací, neboť jednobarevné mikiny lze sladit s téměř čímkoliv. Nemusíte se bát temných barev, protože to je klasika, kterou nic nepokazíte, navíc tyto barvy jdou krásně rozzářit dalším doplňky, takže ani s černou či šedou mikinou nebudete šedou myškou vaší kanceláře.

Pozor na vzory

Jednobarevná mikina je elegantní, ale nemusíte zůstávat tolik přízemní. Klidně můžete sáhnout po nějakém vkusném vzoru, ale musíte zvolit ten správný. Vhodným vzorem jsou například květiny, které jsou teď velice oblíbené. Ovšem nic nepokazíte ani klasickými geometrickými vzory, ať už jde o jednoduché proužky, puntíky anebo klidně trojúhelníky.

Kombinujeme s prvky luxusu

Výhodou je, že například černou mikinu přes hlavu, můžete kombinovat do více stylů. Klidně může být prvkem sportovním, když si k ní dáte tenisky a rifle, ale pokud chcete elegantní mikinu, tak musíte zvolit i elegantní doplňky. Velice vkusně vypadají výrazné náhrdelníky. Ať už se jedná o dlouhé řetízky anebo mohutné vzory, je to jedna z možností, jak vytvořit eleganci. Další možností je obohatit mikinu šátkem či šálou, což také působí velice pěkně a můžete mít vlastně stále něco nového a přitom stačí jen vyměnit šátek.

Nebojte se koupit si mikinu, protože i stou můžete vyrazit do práce, kde požadují elegantní oblečení, neboť i mikina může být elegantním prvkem, jen musíte vybrat tu správnou.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *