Filtrovaná voda: K čemu je dobrá?

Kvalitní pitná voda? Ne vždy je to samozřejmost. Zlepšit kvalitu kohoutkové vody lze za pomoci vodovodního filtru, který zaručuje snadnou obsluhu a nenáročnou údržbu. Filtrovaná voda je zbavená celé řady škodlivých látek, zejména saponátů, insekticidů, herbicidů, aromatických uhlovodíků a mnoha dalších. Filtrovaná voda však není vhodná pouze k pití, její využití je mnohem rozmanitější. K čemu všemu ji tedy lze používat? Podívejte se na náš stručný přehled!

Na žehlení

Filtrovanou vodou můžete bez obav nahradit vodu destilovanou. Nebudete tak muset myslet na to, jestli máte destilované vody dostatečnou zásobu, neboť filtrovanou vodu budete mít vždy po ruce. Pravdou je, že moderní žehličky většinou ani vyloženě destilovanou vodu nevyžadují, proto je filtrovaná voda více než dostačující.

Na vaření

Možná se vám to bude zdát zbytečné, nicméně použití filtrované vody při přípravě pokrmů má rozhodně smysl! Výsledná chuť bude díky tomu intenzivnější, což platí třeba i pro kávu nebo čaj. A co více, v rychlovarné konvici se díky tomu nebude v takové míře usazovat vodní kámen.

Na úklid

Máte robotický mop? Potom mu zajistěte delší životnost a používejte k vytírání filtrovanou vodu. Pravdou totiž je, že tímto způsobem lze prodloužit životnost různých typů spotřebičů.

Je zřejmé, že filtrovanou vodu je záhodno používat také do parního čističe nebo přístroje na mytí oken. I tito nepostradatelní pomocníci tak budou pracovat efektivněji, s lepšími výsledky.

Spolehlivé vodovodní filtry a nezbytné příslušenství nabízí e-shop Přístroje pro zdraví, v jehož sortimentu najdete nejrůznější zařízení určená pro přípravu zdravých pokrmů a nápojů. Jedná se zejména o odšťavňovače, vločkovače, jogurtovače, sušičky ovoce a zeleniny, pekárny a podobně.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *