Domácí vinotéka: Dokonalý dárek pro manžela!

Vánoce se blíží mílovými kroky a pokud si lámete hlavu nad dárkem pro náročného manžela, máme pro vás perfektní tip. Holduje-li konzumaci kvalitního vína, udělejte mu radost domácí vinotékou! Argument, že lahve skladuje v lednici, rozhodně neobstojí. Odborníci moc dobře ví, že lednice je dobrá leda na šampus. Jak si počínat při výběru domácí vinotéky, vám prozradíme v následujících řádcích.

V čem je vinotéka lepší než lednice?

Lednice ničí kvalitu vína kolísáním tepla, vlka i světla. Urozený nápoj si zaslouží mnohem honosnější prostředí pro uskladnění, čemuž stoprocentně odpovídá vinotéka. Ještě předtím, než se pustíte do výběru konkrétního modelu, si položte několik otázek. Záleží totiž na tom, jaká vína budete uchovávat a kolik lahví budete skladovat.

Jak vybrat vinotéku?

Jednotlivé druhy vína vyžadují odlišnou teplotu skladování. To lze šalamounsky vyřešit pořízením vícezónové vinotéky. A co se velikosti týče, na trhu jsou kompaktní modely pro pár lahví i velké skříně učené pro desítky lahví.

Mezi hlavní parametry, ke kterým je při výběru vinotéky dobré přihlížet, patří výkon, spotřeba a hlučnost. Určující je systém chlazení, přičemž nejlepší variantou je kompresor. Kompresorové vinotéky jsou dostatečně výkonné, energeticky úsporné a tiché.

Na závěr jsme si nechali tipy na špičkové modely. Rozhodnete-li se pro pořízení některé z těchto značek, nemůžete šlápnout vedle:

Vinotéky Liebherr – světoznámý výrobce patří k absolutní špičce v segmentu chladící techniky. Vinotéky jsou designově i technologicky propracované a vždy se můžete spolehnout na bezproblémový servis v rámci celé České republiky.

Vinotéky Dunavox – největší evropský prodejce nabízí bohatou nabídku modelů, které disponují technologickými novinkami (např. anitivibrační kompresor, uhlíkový filtr, možnost dotápění…). V podstatě jde o cenově dostupnější a designově nápaditější alternativu k vinotékám Liebherr

Rozhodnete-li se pro nákup v e-shopu chladnickanavino.cz, získáte špičkový spotřebič za velmi příjemnou cenu. Prodejce se úzce specializuje pouze na domácí vinotéky a ochotně vám při výběru poradí.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *