Co se stane, když vysadím antikoncepci

Antikoncepce chrání před nechtěným otěhotněním, to je samozřejmě stará věc, proto pokud žena užívá antikoncepci a tablety bere pravidelně, pak se nemusí bát toho, že by otěhotněla. Pokud antikoncepci vysadíte, je zde riziko otěhotnění vysoké.

Pokud vysadíte antikoncepci tak, že přestanete v užívání tablet, dostaví se menstruace. Pokud vysadíte antikoncepci tak, že doberete platíčko a nové již brát nezačnete, pak taktéž dostanete menstruaci a to v termínu, ve kterém menstruace měla přijít.

Když vysadíte antikoncepci a budete mít nechráněný pohlavní styk, tak může samozřejmě dojít k otěhotnění. Pokud si miminko přejete, začněte na něm pracovat až zhruba 2 – 3 měsíce, po vysazení antikoncepce, aby se tělo pročistilo.

Sledujte také, jak je po vysazení antikoncepčních prášků menstruace pravidelná a zapisujte si to. Pomůže vám to v případě, že se budete snažit otěhotnět. Pokud po miminku netoužíte, je třeba se chránit jiným způsobem. Za bezpečný se považuje například kondom, který vás ochrání nejen před nechtěným otěhotněním, ale i před případnou nákazou pohlavními chorobami.

Pokud chcete antikoncepci vysadit z toho důvodu, že vám nevyhovuje, tak se poraďte se svým gynekologem o jiném druhu antikoncepce, protože na trhu je velké množství antikoncepčních preparátů.

Pokud nebudete brát antikoncepci, může se stát, že se vám zhorší pleť, budete mít silnější menstruaci a v prvních dnech menstruace vám může být mnohem hůře, než tomu bývalo v době, kdy jste antikoncepci užívala. Stát se také může, že vaše menstruace bude nepravidelná, proto spousty žen užívají antikoncepční pilulky i proto, že je chrání nejen před otěhotněním, ale i před takovýmito nepříznivými účinky.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *