Co pomůže při bolesti krku a nachlazení?

S nachlazením jde ruku v ruce nepříjemná bolest v krku. Pokud se ještě navíc přidá únava, stres či bolest kloubů, ulehněte do postele a začněte okamžitě s léčbou. Čím dříve zasáhnete, tím menší šanci dáte virům a bakteriím se rozšířit. Jestliže si však chcete sami naordinovat nějaké léky, je nezbytné rozlišit, zda se jedná o onemocnění virového, či bakteriálního původu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak s chřipkou nebo angínou jednoduše zatočit.

Jakmile se ke škrábání v krku ještě přidají kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest hlavy či svalů, s největší pravděpodobností za nepříjemnostmi stojí nějaký vir a postihla vás tak například chřipka. Po několika dnech by měly bolesti v krku odeznít. Pozor, pokud už máte v krku suchý pocit a bolí vás i pouhé polykání, zřejmě jste se dostali do spárů zánětu hrtanu neboli laryngitidy.

Občas bolest při polykání vystřeluje až do uší, zvětší se také mandle a krční uzliny. V takovém případě byste měli upalovat k doktorovi, protože se jedná nejspíše o angínu, na kterou nejlépe zabírají antibiotika.

Co si dát na bolest v krku?

Se začínající angínou byste si neměli zahrávat, a proto navštivte co nejdříve lékaře, protože antibiotika vám zajistí okamžitou úlevu. Ovšem na virová onemocnění antibiotika vůbec nezabírají, a tak se podávají léky tlumící příznaky, jako jsou přípravky s ibuprofenem, paracetamolem a kyselinou acetylsalicylovou. O škrábání v krku se postarají i desinfekční pastilky či spreje, kterým postříkáte hrdlo zevnitř. Obrovskou výhodou je, že všechny takové prášky se dají sehnat v lékárně, aniž byste museli mít recept od lékaře.

Jelikož jsou léky poměrně drahou záležitostí, klidně se může stát, že v lékárně necháte stovky korun. Sleva na Drmax.cz vám však může nákup zpříjemnit a ušetřit nějakou tu korunu. Pokud nakupujete jinde v lékárnách, ještě se vám nabízí slevový poukaz na Pilulka.cz. Online lékárny dokážou rychle vyexpedovat objednávku, a tak léky můžete mít k dispozici klidně do druhého dne.

Zabírají i babské rady?

Chemikálie jsou jedna věc. Ale najdou se jedinci, kteří do sebe nechtějí dávat chemické složky, a tak nejprve hledají první pomoc mezi babskými radami. Velice účinné jsou takzvané Priessnitzovy obklady, kdy se na krk aplikuje mokrý obklad a přes něj suchý šátek. Bolest v krku dokáže potlačit i zábal se směsí cibulové šťávy a tvarohu. Takové zábaly se pokládají na krk dvakrát denně.

Slyšeli jste už o tom, že bolest v krku zažene kloktání vody se solí? Pokud je to pro vás nepředstavitelné, vyzkoušejte to, mile vás to překvapí. Ještě si můžete kloktadlo vylepšit o šalvěj. Celý recept je tedy následující – zalít dvě kávové lžičky sušené šalvěje vroucí vodou a nechat 20 minut louhovat, potom stačí vodu přecedit a kloktat ji. Zapomínat byste neměli ani na přírodní léčiva, jako jsou vitamín C a česnek.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *