Co jíst při hubnutí? Poradíme vám

Je vaším cílem efektivní a hlavně potom trvalé hubnutí? Pokud ano, poradíme vám, co by pro vás mělo být nejlepší jíst. Rozhodně se není třeba obávat toho, že byste snad museli hladovět. Právě naopak.

Základem jídelníčku by samozřejmě mělo být ovoce a zelenina. Nejlépe potom v čerstvém provedení, jelikož jedině tak máme jistotu toho, že získáme dostatek vitamínů, stejně jako prospěšných minerálů. Navíc tyto potraviny obsahují látky, které pomohou čistit naše tělo, díky čemuž může být samotná dieta velmi účinná. I to může hrát roli v tom, jak rychle budeme ztrácet naše přebytečné kilogramy. Může to být i velmi rychle.

Při hubnutí je třeba i dostatek bílkovin a vlákniny

K čemu jsou dobré bílkoviny? Samozřejmě k tomu, že díky nim může daleko více růst svalstvo našeho těla, díky čemuž lépe vyrýsujeme svou postavu. Čerpat je lze třeba z bílého masa, stejně jako z mléčných výrobků. Pozor však na jejich tučnost, jelikož ta by měla být při hubnutí co nejmenší., Vláknina je zase nezbytná ve chvíli, kdy máme zájem na tom, abychom lépe trávili, ale abychom si dokázali udržet celkový pocit sytosti. V tomto hledu platí, že ji můžeme čerpat třeba z celozrnného pečiva nebo těstovin, stejně jako z tmavé rýže a dalších podobných produktů. Zde však pozor na nadměrné množství cukrů.

Jídelníček na hubnutí by měl obsahovat i tuky a sacharidy

I když řada zázračných diet tvrdí opak, faktem je, že se bez nich naše tělo neobejde. Měl by je proto obsahovat i dietní jídelníček. Samozřejmě v první řadě by mělo jít o správné a zdravé tuky, které najdeme například v rybách, sladkovodních i mořských. Stejně tak nezapomínejme na to, že sacharidy jsou důležité hlavně pro dostatek denní energie. Jídelníček na hubnutí nám tak může předepsat třeba brambory nebo rýži, kde je jich dostatek a kde máme zároveň jistotu postupného, tedy skutečně správného uvolňování.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *