Bílé zuby přírodní cestou

 

Bohužel, ne každý z nás se může pyšnit přirozeně bílými zuby, a tak nám nezbývá nic, než si o hollywoodském úsměvu nechat jen zdát. Nebo ne? Sněhově bílé zuby nemusíte mít nutně od přírody. Stačí jim přírodní cestou trochu pomoct. Se správnou zubní pastou navíc ani nebudete nuceni oželet svůj každodenní šálek kávy. Bělicí pasty často od nákupu odrazují především kvůli výraznému chemickému složení. Naštěstí se dnes najdou mnohé přírodní alternativy s odpovídajícími účinky.

Bělicí pasty a chemické složení

Pasty s převážně přírodním složením často obsahují především vhodnou kombinaci bylin. To však některým nemusí stačit a raději se uchylují k tubám chemické hmoty, jejichž obsah připomíná spíš vybavení laboratoře. Bělicí pasty bohužel většinou obsahují chemické přísady, jako jsou fluorid či karbamid peroxid, které nadělají více škody než užitku. V tomto případě totiž bělení spočívá v nabourání zažloutlé vrstvy, tedy zubní skloviny, což může mít při dlouhodobém používání nepříjemné následky. Nejenže budou vaše zuby velmi citlivé na teplotu, navíc se mohou začít odštěpovat a ve výsledku i znovu zabarvit.

Bylinné zubní pasty

Bělejším zdravým zubům však můžete jít naproti i přírodní cestou. Zubní pasta s bělicím účinkem totiž nemusí vždycky představovat hrozbu pro vaši sklovinu ani noční můru každého zubaře. Například mátový olej či pomerančový jasmín jsou ryze přírodními složkami, a kromě zažloutlých zubů bojují efektivně i se zubním plakem, bakteriemi a nepříjemným zápachem z úst. Skvrny od kávy nebo čaje pak pomáhá redukovat i minerální brusivo. Bát se nemusíte ani o zoubky vašich malých rošťáků, některé bylinné pasty jsou totiž přímo určené pro děti. S pomerančovou či jahodovou příchutí půjde čištění určitě snáz.

Častým problémem jsou také zanícené a krvácející dásně nejčastěji podrážděné zubním kamenem. Kromě pravidelné dentální hygieny byste si tedy měli dopřát i zubní pastu speciálně určenou pro léčbu dásní. Složení zubních past je často vhodné pro řešení několika problémů najednou. Tudíž vám nehrozí, že budete mít sice zdravé dásně, ale zažloutlé zuby. Bylinné extrakty zvládnou obojí. A k tomu třeba i hrozbu zubního kazu.

Správná péče o zuby

Pro zářivé zuby vám ale bohužel nepostačí jedna zázračná zubní pasta. Samozřejmě je důležité dbát i na pravidelné návštěvy u zubaře a dentálního hygienisty, kteří vám s péčí o zuby poradí nejlépe. Zapomínat nesmíte ani na vhodný zubní kartáček. Ideálně by měl být měkký. Skvěle promasíruje dásně a nezpůsobuje zbytečné oděrky. Se správným kartáčkem byste pak zuby měli čistit pravidelně a hlavně jemně. Věřte, že když budete drhnout jako rýžákem po podlaze, ničemu nepomůžete. Mnohým se to asi nebude zamlouvat, ale ani pití kávy a kouření zdravým zubům neprospívá. Jsou pak citlivější a tvoří se na nich nepěkné fleky.

Kvůli krásně bílým zubům nemusíte nutně do Hollywoodu ani učebny chemie. Žádoucího efektu totiž dosáhnete i s přírodní pastou a bez zbytečného poškození!

Doposud nebylo možné koupit žádnou kvalitní a čistě přírodní zubní pastu, jako je ta od společnosti Twin Lotus. V této společnosti pečlivě vyvíjejí směsi z těch nejlepších přírodních surovin, aby vám nabídli ty nejkvalitnější produkty.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *