Aby viry neměly šanci

Podzim se nezadržitelně blíží a s ním i respirační onemocnění, jež mnohé z nás nás vyženou do čekáren ordinací praktických lékařů. Bránit se proti nim ale můžeme v předstihu. Mimo jiné posilováním imunity neboli obranyschopnosti organismu.

Posilování imunity je s příchodem prvních podzimních měsíců aktuálním tématem. Způsobů, jak tak můžeme učinit, je celá řada.

Pohyb a sport

Pravidelný pohyb se podepisuje na celkovém zdraví a stavu našeho organismu. Napomáhá nám udržovat si optimální váhu, prospívá kardiovaskulárnímu systému, naší muskulatuře, svalům, psychice a samozřejmě i imunitě. V podstatě by se dalo říci, že ve stejné kondici, v jaké se nachází vaše tělesná schránka, je i váš imunitní systém. Proto se hýbejte, jak to je možné. I obyčejná procházka se počítá.

Základem je zdravá a pravidelná strava

Zřejmě to zní jako obehraná písnička, ale je to bohužel pravda. Aneb, jste to, co jíte, jak s oblibou říkají dietologové a výživoví poradci. Ráno se proto dobře nasnídejte a během dne v klidu a bez stresu pravidelně jezte menší porce jídel vyrobených z kvalitních a čerstvých surovin. Stánkům s rychlým občerstvením se raději vyhýbejte širokým obloukem.

Nezapomínejte na vitamíny

Základem jsou ovšem vitamíny a stopové prvky. Imunitnímu systému nejvíce prospívá vitamín C, jež najdete v citrusech a kiwi. Bohatým zdrojem zinku, hořčíku, vitamínu E a D pak jsou ořechy, luštěniny a listová zelenina. Za rostlinou budoucnosti s vysokým obsahem vitamínů je například rakytník a kustovnice čínská.

Doplňky stravy

Obáváte-li se, že svému tělu nedopřáváte takové množství vitamínů, jež potřebuje, nezdráhejte se mu je dodávat formou doplňků stravy. Obzvláště doporučujeme výrobky společnosti Naturvita. Konkrétně na podporu imunitního systému je vhodný přípravek: REISHI + Zinek a vitamín C. K normální funkci imunitního systému přispívá i produkt s názvem GRAVIOLA PLUS.

Dodržujte pitný režim a otužujte se

Ani na podzim neopomínejte správný pitný režim. Nejlepší je čistá voda a bylinkové čaje. Otužujte se, dostatečně odpočívejte, nespěte v přetopené místnosti a hodně se smějte. Smích je totiž, jak vám potvrdí každý lékař, lékem snad na všechno.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *