Aby notebook vydržel

Notebooky jsou výborní pomocníci, neboť si je můžeme odnést, kam potřebujeme a kdy potřebujeme. Avšak notebooky jsou poměrně citlivé, pokud chcete, aby vám dlouho a dobře sloužil, měli byste o něj správně pečovat.

U notebooku se nejí a nepije

Jedním z prvních pravidel, aby vám notebook vydržel, je zákaz jídla a pití nad přístrojem. Pravdou je, že pokud u přenosného počítače trávíme delší dobu, tak nevydržíme bez nápojů či jídel, a tak je to nejčastěji porušované pravidlo. Ovšem při správné péči byste si měli notebook položit vedle a v klidu se napít anebo pojíst, protože i kapka pití může váš počítač poškodit. Stejně tak odrobinky z jídel mohou udělat velkou neplechu.

Pozor i ruce se potí

Dalším velkým problémem je pot. Ačkoliv si mnoho lidí nedokáže představit, jak se může pot dostat na notebook a přitom je to tak prosté – i vaše ruce se potí. Pravdou je, že zastavit pocení rukou je téměř nemožné, ale přesto pot může poškodit hlavně klávesnici přenosného počítače. I zde existuje možnost, jak si přístroj chránit. Můžete si koupit různé ochranné fólie. Někomu to může sice překážet, ale jistě si na to brzy zvyknete. Tato fólie je perfektní nejen pro zpocené ruce, ale také na špinavé ruce. Například když jíte a poté si neumyjete ruce, tak je jasné, že budou mastné, a právě pro tento případ je dobré mít ochranu na klávesnici a někdy je dobré koupit si i fólii na obrazovku, neboť i na ní saháte mastnými a zpocenými prsty. Fólie bude ochrana nejen před potem a špínou, ale také prodlouží životnost vašeho přístroje.

Neberte si notebook do postele

Mnoho lidí si vezme přenosný počítač večer do postele, což je jedna z největších chyb, kterou můžete udělat. I když dobře pečujete o svou domácnost a máte všude čisto, tak vždy se v posteli, zejména v peřině, najde nějaký prach, který může notebook zanést a pokazit. Nejvíce trpí chlazení počítače a tak se může stát, že se vám přístroj i přehřeje. V případě, že chcete, aby vám notebook vydržel déle, tak byste měli pracovat nejlépe u stolu anebo si koupit speciální stojánek, do kterého se přístroj vloží a můžete si jej vzít i do postele, protože díky stojanu se lépe chladí.

Pozor na přenos

Velmi často se stává, že notebook lidem spadne, když jej zrovna přenášejí například z práce domů a podobně. Ve většině případů přenosný počítač pád nepřežije, aby vám váš notebook vydržel déle, měli byste si na přenosy koupit tašku či batoh na notebooky. Je to důležité, protože speciální tašky či batohy jsou vypolstrovány, a tak i kdyby přístroj spadl, nic se mu nestane. Navíc je to velice pohodlné, rozhodně se lépe nese přístroj v tašce či batohu, než když jej samotný vezmete pod paži a podobně. Navíc taška či batoh jsou prostorné, takže k notebooku si můžete přibalit i myšku, sluchátka a podobné věci anebo po případě i dokumenty.

Notebook je perfektní přístroj, který nám může usnadnit spoustu věcí a ušetřit mnoho času, avšak je to také citlivý přístroj, který se může snadno rozbít, proto byste o něj měli správně pečovat.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *