3 tipy, které vám pomohou zhubnout i na podzim

Možná i vy sami na sobě pozorujete, že vaše tělo má na podzim větší tendence obalit se tukem. Máme chuť na méně zdravé pokrmy, a jíme více. Čím je to dáno? A jak právě tento trend zlomit a začít i na podzim hubnout?

1. Dopřejte si dostatek světla

Úbytek slunečního světla, které je mimochodem zdrojem serotoninu jakožto hormonu štěstí, vede k tomu, že naše tělo se snaží si dobrý pocit získat z jiných zdrojů. Například konzumací sladkostí. Snažte se tedy i na podzim využívat každou volnou chvilku k pobytu venku. Případně si domů pořiďte lampu na světelnou terapii. Dobrý pocit můžete právě na podzim podpořit také konzumací některých doplňků stravy. Například guarana výborně nakopne váš zpomalený metabolismus a podpoří vaše snahy o hubnutí. Výsledkem bude radost ze sebe sama, kterou rádi podpoříte i zdravým pohybem na čerstvém vzduchu. Mnohem více než, jak doplnit deficit energie vás pak bude zajímat, jak zhubnout břicho.

2. Pracujte na svém jídelníčku

Zapisujte si, co jste snědli a ohlídejte si svůj kalorický příjem. A to nejen na podzim, ale i v zimě. Především tradiční vánoční přejídání zkuste udržet v rozumných mezích. Jezte více bílkovin a zdravých tuků. Ty vás zasytí a zaženou chuť na nezdravé jídlo. Potraviny, jako jsou ořechy, semínka, losos avokádo jsou ideální. I na podzim by váš jídelníček měl obsahovat dostatek ovoce, a především zeleniny. Čerstvé saláty můžete nahradit dýňovou polévkou, salátem z červené řepy anebo pokrmy obsahujícími kořenovou zeleninu.

3. Pořiďte si krabičku na obědy

Zdravý a sytý oběd si připravíte spíše doma, než, že byste ho našli ve firemní kantýně. Po jeho konzumaci nebudete v pokušení mlsat nezdravé potraviny později během dne. Ideální je svačinový box s velkým množstvím zeleniny, bílkovin a zdravých tuků. To vám málokterá firemní kantýna nabídne. Do práce si můžete vzít také zdravou svačinu, například kousek ovoce, hrst ořechů nebo semínek. Vyhnete se tak automatům a kupování sladkostí pro doplnění energie. Její úroveň navíc můžete kdykoliv během dne podpořit konzumací vhodných potravinových doplňků. Například ženšen si v podobě tablet můžete vzít sebou do práce a udržet se díky němu fit a svěží i při plnění náročných úkolů.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *