3 tipy, jak se zbavit podzimních splínů

S příchodem podzimu nejednoho z nás přepadnou chmury a špatná nálada. Po prosluněném a aktivním létě totiž nastává období plískanic a určitého „útlumu“. Před nevlídným počasím se ukryjeme doma mezi čtyřmi stěnami a dobrovolně se tak vydáme napospas smutným myšlenkám a splínům. Jak se jich rychle a spolehlivě zbavit a podzim nejen přežít, ale také si ho užít?

Zlepšete svou fyzičku

Léto mnozí z nás trávili povalováním u bazénu nebo na pláži, takže teď nastává ten správný čas zapracovat na fyzické kondici. Nenechte se odradit chladnějším obdobím ani neúprosně se krátícími dny, svěží vzduch je ideální pro nejrůznější pohybové aktivity. Skvěle funguje procházka v ostřejším tempu, vyzkoušet můžete také moderní nordicwalking nebo se pusťte do běhání či jízdy na kole.Pohybem se dá skvěle bojovat proti únavě a depresím, uvolňují se totiž při něm endorfiny, tedy hormony štěstí.

Doplňte vitamíny

Za špatnou náladu často může nedostatek vitamínů, v chladnějším počasí jich totiž přijímáme až o pětinu méně. Lehce si tak na nás přijdou nejrůznější bacily, které nám podzim pořádně znepříjemní. Doplňte hlavně známý B-komplex, který představuje základ pro psychickou a emoční pohodu. Funguje navíc jako účinný bojovník proti únavě a podílí se na správném fungování celého organismu. Chybět nesmí ani vitaminy C a D, jejichž nedostatek může vést až k depresím a záchvatům paniky.

Dělejte to, co vám dělá radost

Každý z nás žije dennodenně ve zběsilém tempu, zvládnout musíme milion věcí. Dochází tak k přetížení organismu a spolu s ním jde ruku v ruce i špatná nálada. Proto se naučte zpomalit, najít si čas jen sami pro sebe a nepodceňovat relaxaci. Zajděte si na masáž, na kosmetiku, přečtěte si knížku nebo si poslechněte vaši oblíbenou hudbu. Právě ona totiž disponuje doslova zázračnými účinky. Dokonce mnohé vědecké studie potvrdily, že lidé, kteří si během dne pustí muziku, mají celkově mnohem lepší náladu. Abyste si mohli příjemné pocity navodit kdykoli a kdekoli a vaše oblíbené písničky jste měli neustále při sobě, pořiďte si mp3 přehrávač. Vedle nešlápnete s mp3/mp4 přehrávačem M-4GA Green od společnosti Orava, který disponuje pamětí 8 GB. Přehrává různé formáty – mp3, wma, amw, ct, wav, jpeg, bmp či gif Díky svým kompaktním rozměrům se pohodlně vejde do kapsy, tašky, kabelky nebo ruksaku. Na jedno nabití vydrž baterie v audio režimu sedm hodin, takže o zábavu máte na dlouhou dobu postaráno!

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *