Jak vybírat oblečky pro kojence

Nákup pro nastávající miminko pro vás může být sakra oříškem, když ještě nevíte, jak co chodí a jaké oblečky vašemu miminku nejlépe pořídit. Jsou to věci, které jsme nikdy nenakupovali a tak i přemýšlíme o tom, zda nakupujeme dobře. V první řadě, nekupujte nic na tržnici, ale vyberte si obchod, který je kvalitní.

Pokožka miminka je velmi citlivá a pokud se chcete vyhnout podráždění, tak kupujte pouze 100% bavlněné oblečení. Vynikající vlastnosti mají také oblečky z bambusového vlákna, které se nově objevily i u nás. Nejvíce se z bambusu prodávají osušky, ale i pleny. Při nákupu berte  ohled to, že je třeba dbát na to, abyste své miminko oblékli velmi snadno a snadno jej také svlékli. Vybírejte takové oblečení, které dostanete snadno přes hlavičku.

Úzké věci kolem krku se vám budou oblékat těžko. Uvědomte si, že miminko budete oblékat několikrát denně a proto by oblečení nemělo být příliš složité a nemělo by mít zbytečně mnoho knoflíčků, zipů a cvočků. Pokud přemýšlíte o velikosti oblečení, tak těch opravdu nejmenších nakupte skutečně jen malé množství, budete jej totiž mít jen na pár dnů.

Miminka rostou velmi rychle, a tak není třeba vyhazovat peníze za oblečky, které jen těžko unosí. Musíte přemýšlet realisticky a vědět, že není potřeba všeho mít nadbytek a vyhazovat za to peníze, které se vám právě v této době, budou neuvěřitelně hodit. Klidně si nakupte oblečení i ze second handu. Tyto kousky většinou nebývají až tak opotřebované, protože je velmi brzy rodičové vymění za větší.

Velmi oblíbené jsou kousky, kdy dítě má obleček nějakého zvířátka, nebo kdy se v oblečení podobá stylu svého rodiče. Na některé kousky ale zapomeňte a začněte je používat až o něco později. Myslíme tím džíny, sukně, ozdobné punčošky a podobně. Džíny budou vašemu dítěti nepohodlné. Sukýnky pak ano, ale důležitý je opět zvolit příjemný materiál a punčošky také volte podle typu materiálu.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *