Dětské bazénky a sauny pro děti a koupání v těhotenství

Přesto je v dnešní době těžké nalézt bazén, který by vyhovoval veškerým požadavkům na zdravý pohyb a především odpovídal hygienickým podmínkám. Při tom stejně jako se u saunování platí, že máte-li zdravotní potíže, které to neumožňují, je lepší se bazénu a sauně vyhnout. Stejně jako je v těhotenství lepší se vyvarovat veřejnému koupání z preventivních důvodů, abyste se nenakazila kožní a či jinou infekcí. Navíc teplá voda a vzduch může přivodit zdravotní komplikace ženám na rizikovém těhotenství. Stejně tak u nemocných miminek je potřeba se takových aktivit vyvarovat

Zdravým sauny a bazény mohou jen prospět

Naproti tomu zdravé děti a maminky i těhotné se mohou koupat a saunovat prakticky kdykoliv.

Saunování

Při saunování je nutné pobývat v sauně jen po určitou dobu, udržovat přísun tekutin, přizpůsobit saunování i stravovací návyky, aby nedošlo k nevolnosti či omdlení. Jde přece jen o nápor na tělo, který by však zdravý organismus měl zvládnout a navíc by mu mělo saunování i prospět. Opět u těhotných a miminek se nedoporučují veřejné sauny z hygienických důvodů. Mějte při tom na paměti, že vzhledem k jejich menšímu tělu a rychlejšímu metabolismu se děti zahřívají rychleji! Proto by jejich pobyt v sauně měl být kratší nebo probíhat za nižší teploty. Nejlepší u dětí je saunovat se pravidelně jednou týdně a jejich saunování zapustit natrvalo do jejich týdenního programu. Rozhodně jejich organismu prospěje více než nárazové saunování několikrát týdně jednou za měsíc či déle.

Koupání

Koupání oproti sauně neznamená takový nápor, takže koupat se můžete klidně denně a to i několikrát. Vše už závisí na vašich časových možnostech, kondici a chuti si zaplavat. samozřejmě teď nemáme na mysli osvěžení v bazénu nebo pod sprchou, ale plavání v bazénu, které má za cíl zvýšení fyzické kondice. Takové plavání by u miminek mělo být dávkováno tak, aby je příliš nepřetěžovalo. Zpravidla se zaměřuje na seznámení s vodou a základní plavecké návyky jako splývání, odraz a skok do vody a orientace pod vodou. Kojenci a batolata si při takovém cvičení rozvíjejí zdravým způsobem motoriku. Výuka skutečných plaveckých technik by měla přijít až s čtvrtým rokem jejich věku.

Ideální jsou dětské bazénky a vlastní sauny

Jaké bazény a sauny jsou nejlepší pro děti a těhotné? Ideální volbou jsou ty, o kterých víte, kdo je před vámi užíval. Tedy ty, které máte doma nebo na vlastní zahradě. U kojenců a batolat není potřeba nijak veliký bazén. S vodou se teprve seznamují a nikdy nemůžete přesně předvídat, co je ve vodě napadne provádět, proto je nejlepší, abyste prostor kolem nich měli pod co největší kontrolou a také, aby voda měla správnou teplotu. Otužovat miminko můžete po skončení šestinedělí (samozřejmě rozumným způsobem, nejprve žínkou). Domácí sauny jsou zas výhodné proto, že u nich můžete sami rozhodovat o teplotě. Pro suanování dětí se například doporučuje nižší teplota (60 stupňů Celsia), která jim umožňuje delší pobyt (5 – 7 minut). Uvidíte, že právě v domácím prostředí zažijete s bazénem a saunou více legrace. Výjimku snad tvoří jen organizované plavání miminek, při kterém se seznámíte s ostatními maminkami a miminky z vašeho okolí.

www.hawaj.cz

Autor příspěvku: vbartos

0 komentářů: „Dětské bazénky a sauny pro děti a koupání v těhotenství

    Hugo

    (20.6.2012 - 5:55)

    Mali by ste upozorniť, že ten zoanzm je spoiler ukazuje, kto sa k Ve1m pride1, čo pre ľuded, čo ten class či časť hry ešte nehrali je dosť fail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *