S náramkem kamkoliv

Už druhý rok má spousta lidí obavy si vyjít někde na procházku na pole či do lesa, protože se velmi rozmnožila klíšťata, z kterých máme strach, a také není divu, když jsou natolik nebezpečná. Samozřejmě, že existují odvážlivci, co si nedokážou svou procházku odepřít a přesto si vyjdou, víte, jak se před tímto hmyzem chrání?

Repelent je na všechno

Už několik let se doporučuje nastříkat se repelentem, protože ten má v sobě látku, která nejen klíšťata, ale také jiný hmyz odpuzuje. Ovšem vědci poslední dobou říkají, že si klíšťata na tyto látky postupně zvykají, a tak se může stát, že přijdete domů z procházky s klíštětem, i když jste se nastříkali, proto byste se měli pravidelně kontrolovat. Samozřejmě existují další možnosti, jak se před tímto nebezpečným hmyzem chránit, poslední dobou se jako nejefektivnější jeví přírodní aroma.

S náramkem se nebojím

Existují náramky proti klíšťatům, jedná se o látkové nebo gumové náramky, které jsou napuštěny pouze přírodními aromaty a právě díky těmto látkám dokážou odpudit klíšťata, ale i jiný hmyz jako jsou nepříjemní komáři. Tyto náramky jsou na jednochodé zapínání, pomocí cvočků a vy si je můžete připevnit buďto na ruku anebo na nohu ke kotníku, a pokud máte opravdu strach, klidně můžete na obě končetiny, ovšem jeden náramek by měl vystačit. Je to velice efektivní a nápadité. A opravdu se jedná o přírodní látku, která byla testovaná, takže si náramek může nasadit opravdu každý a nemusíte se bát žádné alergické reakce a podobně.

Jak dlouho můžu s náramkem chodit?

Pokud se vám bude náramek líbit, tak s ním můžete chodit, jak dlouho chcete, ovšem poté, co náramek rozbalíte, tak jsou účinné látky omezené a udává se, že náramek proti klíšťatům a jiným hmyzem působí pouze deset dní. Dobré je například když jedete někde na chalupu, do kempu či pošlete děti na tábor anebo na dovolenou, která bude trvat deset dní, vezmete si náramek první den a po celou dobu vás bude chránit. Samozřejmě, že pokud bude váš pobyt delší, můžete si zabalit náramky navíc do zásoby.

Nic, co by vás zruinovalo

Pravdou je, že pokud se budete chtít náramky proti klíšťatům a hmyzu chránit po celé léto anebo po celou sezónu, kdy jsou klíšťata aktivní, tak budete potřebovat trochu větší zásobu, na druhou stranu náramky nejsou natolik nákladné, jejich cena se pohybuje kolem devíti či desíti korun, tak si je můžete objednat na internetu klidně ve větším množství. A v případě, že nechcete pouze desetidenní, abyste na to nemuseli stále myslet, lze zakoupit i náramek, který dokáže působit až šest týdnů, ale samozřejmě je dražší, záleží na tom, co je pro vás lepší, ale pokud se budete pohybovat venku, měli byste se chránit.

Klíšťata jsou nebezpečná, a proto bychom se před nimi měli chránit a záleží jen na vás, zda si vyberete tradiční repelent anebo vyzkoušíte něco nového například náramek proti klíšťatům.

Autor příspěvku: Hedy