Probuďte v sobě kreativní duši a sestříhejte si video

Máte stovky fotek z rodinné dovolené a také pár videí k tomu? Je dost možné, že se na ně už nikdy nepodíváte. Nikomu se nechce probírat nekonečným množstvím obrázků. Na tohle si vzpomeňte, až budete mít v zimě dlouhý večer a venku bude ošklivo. Sedněte si k počítači, vyberte ty nejlepší záběry a vytvořte z nich vzpomínkové video. Je to jednoduché!

Nemusíte být zrovna žádný odborník na stříhání videa, aby se vám podařil vytvořit pěkný kousek. Stačí trochu kreativity a snahy něco vytvořit. Uvidíte, že vás taková činnost bude bavit. A vůbec nevadí, pokud se bude jednat o vaši první zkušenost s úpravou videa.

Základem jsou dobré záběry

Aby výsledné video za něco stálo, potřebujete dobrý materiál. Pod slovem „dobrý“ si představte dostatek fotek/videí ve správné kvalitě. Hodně záleží na technice, kterou máte k dispozici. Dnes je samozřejmě možné pořizovat snímky i telefonem, ale pokud už víte, že z nich budete dále chtít vytvářet videa, je lepší koupit si specializovanou techniku. Můžete ji nakoupit na eBay, nemusí jít o žádné drahé značky. Přece jen je ale lepší mít v ruce fotoaparát a nefotit jen mobilem.

Pak je potřeba správný software

Jakmile už máte dostatek fotografií a videí, následuje další krok, a to výběr software. Programů pro střih videa je spousta. Profesionální verze jsou placené, ale vy nic takového nepotřebujete. Vystačíte si s programy jako Windows MovieMaker, iMovie, Avidemux či OpenShot Video Editor. Ony jsou nakonec všechny podobné. Obsahují časovou osu, na kterou si umisťujete fotky, videa, hudbu, přechody atd. Možné jsou také stříhání videí a úprava fotek online. Pokud si nechcete nic instalovat do počítače, najdete webové aplikace.

Hlavně se toho nebojte, stříhání videa není složité. Vezměte si na pomoc technicky zdatnější drahou polovičku, kamarádku či děti, nebo si najděte rady na internetu. Pak už vám to půjde jako po másle.

Autor příspěvku: Hedy