Jak postupovat při hledání nové práce?

Vaše stávající práce vám už nepřináší dostatečné vzrušení, nemáte kam kariérně růst, nebo hledáte práci kvůli stěhování? Se správnou přípravou a vhodně zvoleným strategickým postupem můžete hledání výrazně urychlit a získat i svou vysněnou práci. Jak na to?

Jak můžete rozvázat svůj stávající pracovní poměr?

Než se pustíte do hledání nové práce, zjistěte si, jakými způsoby můžete ukončit ten následující. Výpověď je možná buď okamžitě po dohodě se zaměstnavatelem, což udělejte v případě, že budete mít domluvenou a ideálně podepsanou smlouvu na nové pracovní místo. Častější je však výpovědní lhůta dlouhá dva měsíce. Z práce raději neodcházejte, pokud si nejste jistí, jestli by vás přijali někde jinde. Nejdříve si udělejte průzkum a vyzkoušejte, kde by o vám měli reálný zájem.

Hledejte na internetu

Hodně nabídek ještě stále najdete v novinách nebo přímým obcházením firem. Hodně času ale ušetříte při hledání na internetu. Navštivte stránky svých vysněných zaměstnavatelů, či se rovnou probírejte různými nabídkami na online portálech. Na stránkách s velkou nabídkou pracovních pozic, jako je například airjobs.cz, najdete i další cenné rady jak postupovat ve všech fázích hledání nové práce.

Poznejte svou osobnost a připravte se na pohovor

Při hledání práce je důležité vědět, jaká jste osobnost. Budou to chtít zjistit i přímo personalisté, a když budete připraveni, snadněji si vyberete vhodnější pozici. Vyzkoušejte si test Poznejte sám sebe a zjistíte, jaký jste typ. Pokud dostanete pozvání na pohovor, nezapomeňte se důkladně připravit. Vezměte si formálnější oblečení, zjistěte si informaci o dané firmě a nezapomínejte na pravidla etikety. Zdánlivě divné otázky od personalistů mohou sloužit k odhalení, jestli jste týmový hráč, a objevit vaše další povahové vlastnosti.


Autor příspěvku: Hedy