Těhotenství v pozdějším věku

Často se ženám stává, že své těhotenství odkládají a pak najednou zjistí, že už nejsou nejmladší na to, aby mohly mít miminko. Je ale stále spousta takových, které se rozhodnou otěhotnět až po 40 letech. Co sebou nese pozdní těhotenství za rizika a co naopak je plusem?

Pokud chcete mít miminko později, nebo vás k tomu vedou okolnosti, tak jste již klidnější a emočně vyzrálá. Dokážete se více na výchovu soustředit, jste opatrnější, všemu přikládáte větší váhu a výchova jako taková, je o dost klidnější, za to důraznější. Uvědomujete si moc dobře, co by se mohlo stát a nepodceňujete žádnou situaci. Pokud čekáte své první dítě, procházíte jistě velkým stresem, protože máte v hlavě to, že by se mohlo něco stát a pro vás mohlo být toto těhotenství poslední šancí.

Proto se ženy ve vyšším věku podvědomě obávají toho, že těhotenství nedopadne podle jejich představ. I když ve svém věku můžete trpět různými zdravotními problémy, vězte, že i ženy mladší jimi také mohou trpět. Výhodou je, pokud jste v dobré fyzické kondici.

Chcete-li otěhotnět v pozdějším věku, tak se rozhodně vyhněte kouření a alkoholu a také buďte po zdravotní stránce naprosto v pořádku. Nepřecházejte  záněty a všechny gynekologické problémy řešte se svým lékařem. Před otěhotněním užívejte vitamíny, nejlépe takové, které obsahují kyselinu listovou.

Výhoda toho, že je vám více let spočívá také v tom, že lékaři vaše miminko mnohem více hlídají a tak máte větší jistotu toho, že se narodí v pořádku a zdravé. V určitém věku musíte projít v těhotenství více vyšetřeními, což je ale pro vás i pro miminko dobře.

Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby jste se rozhodla otěhotnět dříve, ale mnohdy tomu okolnosti dávají jiný spád a tak se stane, že buď nemůžete otěhotnět a tak se snažíte dlouhá léta, nebo své těhotenství záměrně odkládáte.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *