Opakovaně použitelné čisticí utěrky pro malé a střední podniky

Mewa se zaměřuje na udržitelnost a šetrné zacházení se zdroji

Na likvidaci odpadů existuje spousta zákonů a předpisů, které zejména pro malé nebo střední firmy představují neustále nové výzvy. Udržet si přitom přehled ale není vůbec snadné. Co se rozumí recyklací, upravuje směrnice EU o odpadech, na kterou dohlíží příslušné státní orgány. Při používání čisticích utěrek se proto malé a střední podniky v průmyslu nebo obchodu stále více snaží snižovat produkci odpadu a spoléhají na odbornost poskytovatelů textilních služeb jako je Mewa.

Udržitelné jednání je pro Mewu základním podnikatelským principem. Ochrana zdrojů má prioritu a je součástí environmentální strategie. Produkty s dlouhou životností, energetická účinnost, optimalizace spotřeby vody, používání ekologicky šetrných pracích prostředků a krátké lokální dodavatelské řetězce, to jsou hlavní myšlenky, kterým se společnost Mewa se svým servisem čisticích utěrek věnuje již více než 100 let.

Díky praktickému systému Mewa mají podniky vždy po ruce ty správné čisticí utěrky a nemusí se starat o jejich doplňování či likvidaci. Pronájem textilu Mewa se v malých a středních podnicích vyplatí už jen kvůli snížení odpadu a spotřeby vody, kterou utěrky Mewa ušetří oproti těm celulózovým. Navíc odpadají náklady a časové výdaje na nákup, skladování a logistiku.

Udržitelný, opakovaně použitelný systém uleví firmám v průmyslu a obchodu

Ekologické zpracování textilu je dnes nutností. Čistící utěrky Mewa lze navíc vyprat až 50x a dokud jsou stále v oběhu, nejsou podle evropské odpadové legislativy považovány za odpad.

„Naši zákazníci se mohou na náš servis spolehnout. Vždy mají po ruce správné množství čistých utěrek. V důsledku toho produkují mnohem méně odpadu a šetří cenné zdroje. K tomu dodáváme i odpovídající bezpečnostní kontejner pro skladování a přepravu textilu,“ vysvětluje jednatel české pobočky Antonín Krejčí.

„Naše praktické služby oceňují zejména malé a střední podniky. Jde o vyzvedávání, doručování, praní, ale také možnost si utěrky nejprve vyzkoušet. V případě potřeby si mohou společnosti také zapůjčit biologické mycí stoly, rohože pro zachycování oleje nebo podlahové rohože. Součástí servisní smlouvy je údržba produktů a jejich ekologické čištění,“ dodává Antonín Krejčí.

 

Recyklace surovin a optimalizace spotřeby energie

Mewa neustále pracuje na optimalizaci spotřeby energie a zvýšení energetické efektivity procesů. Energetický management je certifikován podle normy ISO 50001. Pro tento účel jsou společnosti Mewa vybaveny nejmodernějšími a mimořádně energeticky úspornými stroji. Prádelny využívají teplo z pracích a sušicích zařízení prostřednictvím vícestupňových systémů zpětného získávání tepla k ohřevu vody a provozních prostor. Tepelným využitím nečistot vypraných z utěrek lze pokrýt až 80 % energetické náročnosti sušiček a pracích linek. Tímto způsobem se ročně ušetří miliony litrů topného oleje.

Také při výrobě čisticích utěrek věnuje Mewa pozornost ochraně zdrojů. Bavlněná vlákna, která vznikají při tkaní látek, se využívají jako izolační materiál a nacházejí uplatnění například v automobilovém průmyslu. 

Úspora vody díky kaskádové technologii

Mewa využívá pro prací procesy co nejméně čisté vody a speciální kaskádovou techniku. Při ní se voda z hlavního praní a z procesu máchání filtruje, upravuje a znovu používá v průběhu praní v několika fázích. Koloběh snižuje spotřebu vody ve srovnání s konvenčními postupy až o 50 %. Díky neustálému vývoji nyní Mewa dosahuje 99,8% úrovně čistoty. Jde tak ještě daleko za zákonné požadavky a průmyslové standardy v oblasti ochrany vod.

Použití biologicky odbouratelných detergentů 

Efektivní využití vody je dále podporováno složením používaných detergentů a pracích prostředků. Ty, ve kterých pere Mewa, jsou biologicky odbouratelné a splňují rámcové právní podmínky, jako nařízení REACH. Aby bylo možné používat prací prostředky co nejúčinnějším způsobem, je pro každý prací cyklus přizpůsobeno jejich množství a složení podle stupně znečištění textilií. Ve srovnání s tradičními pracími procesy to znamená až o 85 % menší zatížení životního prostředí.

Nová mycí linka ve francouzské pobočce v Moulins 

Na rostoucí kapacity v oblasti čisticích utěrek zareagovala společnost Mewa v loňském roce uvedením do provozu třetí mycí linky ve své francouzské pobočce v Moulins a přizpůsobila tomu i čištění odpadních vod. Díky modernímu systému lze dosáhnout zlepšení pracího výkonu s menší spotřebou vody a pracích prostředků. Současně byla o 50 % zvýšena kapacita praní. Každý měsíc tak lze nyní vyprat až 18 milionů čisticích utěrek.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *