Naskočte zpět do formy aneb je čas rozhýbat tělo i mysl

Další rok se hlásí o slovo a vy tak stojíte opět na pomyslném startu vašich přání, vysněného těla i předsevzetí. A to je dobře! Je skvělé mít své cíle a nesplněné sny, které můžete uskutečnit! Dost už bylo tedy odpočívání a meditování, teď je čas akce!

I když to tak venku nevypadá, příroda se pomalu probouzí a připravuje na jaro. Stejně tak se i vy, začnete-li zodpovědně a zlehka, můžete vyhnout jarním únavám a stresu z nedopnutých sukní a kalhot.

Nesplněné sny

Sepište si všechny vaše vize, které jste v posledních letech chtěli naplnit, ale neustále jste cestu k nim odkládali. A začněte s přípravami tak, jako by to byla hotová věc. Co třeba odletět na exotickou dovolenou? Pak si udělejte finanční plán, kolik si každý měsíc budete odkládat, kupte si nové plavky a v práci si zamluvte dovolenou. Nebo vás to láká zpátky do školy? Výborně, nyní je totiž ideální čas podat si přihlášku na dálkové studium. A vy si můžete nakoupit batoh, pouzdro do školy a sešity. Tímto prospěšným nastavení mysli vyšlete signál a přitáhnete si tak do života to, co opravdu chcete. Znáte přece film Tajemství, nebo ne?

Pohyb je lék

Slunečné dny nás přímo vyzývají k tomu, abychom přestali odpočívat na gauči a vyrazili ven. Je jedno, kam vás to táhne – do lesa, do hor, zabruslit si na rybník. Aktivity nemusí být stejné, naopak, začněte vyhledávat nová místa, dobrodružství i zážitky, budete mít o čem vyprávět! A že vám něco hned nepůjde? To je přece skvělé! Čemu se svými blízkými zasmějete nejvíce? Právě těm nepovedeným pokusům! Vystoupíte tak ze své komfortní zóny a osvěžíte svoji mysl.

Zdravé tělo

S novým rokem také pomalu odlehčete svůj jídelníček. Vaše tělo pomalu volá po zdravější stravě. I kdyby nešlo rovnou o saláty a ryby, přidejte alespoň do jídelníčku semínka, klíčky a více zeleniny. Nastartujete tak detoxikaci organismu po zimním období a budete mít i více energie.

Navíc, dny se prodlužují, což také dodá našemu tělu i mysli ten pravý optimismus! Tak se vydejme s chutí vstříc jaru a slunečným dnům.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *