Jaký je správný postup použití pleťové masky?

O svou pleť bychom se měli pravidelně starat, aby stále vypadala dobře, byla vyživená, měla dostatek hydratace a působila zdravě. Pleťové masky nám v této pomoci mohou pomoci, musí se však používat správně.

Koncentrovaná péče

Uprostřed léta naše pleť trpí. I když si to většinou neuvědomujeme a užíváme si sluníčka, dobrot, koupání a času venku. Podmínky pro péči o pleť jsou v některých případech dost omezené, třeba na chatách nebo pod stanem. Přesto bychom si měli najít čas své pleti dopřát to, co potřebuje, dodat jí hydrataci a pomoci s regenerací.

Pleťová maska má koncentrované složení, a proto dokáže naší pleti rychle a efektivně dodat potřebné živiny nebo ji vyčistit či projasnit. Záleží tedy na tom, jakou si vybereme a jaké účinky očekáváme, že na naši pleť bude mít. Správný výběr masky je prvním krokem k zářivé a zdravě vypadající pleti.

Nejméně deset minut

Pleťovou masku často používáme pouze v případě, že někam chceme jít nebo se chystáme do divadla nebo na důležitou schůzku, měla by se však stát pravidelnou součástí péče o pleť a dopřát bychom si ji měli alespoň jedenkrát týdně. Vyžaduje svůj čas, který bychom si měli ideálně vyhradit jen pro sebe a nenechat se nikým a ničím rušit. Pokud budeme stále pokukovat po hodinkách a odpočítávat minuty, neodpočineme si ani my, ani naše pokožka. Než naneseme masku, musíme věnovat čas čištění pleti od běžných nečistot i make-upu. Nejlepší doba je tak například po koupeli nebo po sprše, kdy je pleť čistá a zároveň připravená pro kosmetické přípravky. Pára a teplá voda otevírá póry. Účinné látky se tedy mnohem lépe vstřebávají.

Při nanášení pleťové masky postupujeme nejdříve od středu obličeje do stran. Vynecháme přitom okolí očí a rtů, které je citlivé. Masku můžeme nanést i na dekolt a krk a necháme alespoň 10 minut působit.

Pokud nám to podmínky a čas umožňují, masku necháme působit ideálně vleže se zavřenýma očima. Její účinky můžeme podpořit také nahřátým ručníkem, který položíme přes obličej s pleťovou maskou.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *