Bez jakého doplňku stravy se neobejde průměrný Čech?

V dnešní době již všichni moc dobře známe nejrůznější suplementy, které se dají koupit v lékárnách, obchodech se zdravou stravou i fitness e-shopech. Jejich popularita není pouhou bublinou, ale je způsobená jasným fenoménem v podobě špatných stravovacích návyků většiny z nás. Co je úplným základem?

Kvalitnější život

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že ne všechny doplňky stravy mají takový efekt, jaký vám slibují reklamy. Některé produkty mají totiž nízké dávky účinných látek či se vyrábí v nestravitelné formě. Typickým příkladem je levný oxid hořčíku z lékáren, z něhož lidské tělo stráví přibližně 4 %. Vybíráte-li si tedy vitamíny a minerály, nenaleťte na nesmysly a informujte se na internetu.

Neřiďte se při nákupu ani cenou. Rozhodně neplatí, že dražší výrobek musí být účinnější. Například výrobce Naturvita produkuje vysoce kvalitní doplňky stravy za velice příznivé ceny.

Pokud vás však zajímá krása a zdraví, rozhodně začněte s Omega 3 vegan. Právě tyto mastné kyseliny patří mezi jedny z látek, kterých máme dle lékařů a dalších odborníků kritický nedostatek. Jedná se o nezanedbatelnou berličku pro srdce, krevní tlak, mozek, zrak i svalovou hmotu. Naopak jejich nedostatek se projevuje v celé řadě závažných civilizačních onemocnění.

Nakupujte výhodně

Jak jsme již zmínili, na současném trhu naleznete opravdu velkou spoustu různých variant daného suplementu. Ideální jsou samozřejmě čisté přírodní produkty, jež neprochází přílišným zpracováním. Dobrým příkladem je třeba Omega 3 vegan z e-shopu gigalekarna.cz, kde nakoupíte za bezkonkurenční ceny.

To platí nejen pro mastné kyseliny, nýbrž i v případě ostatních důležitých doplňků stravy. Nezapomeňte ani na vhodnou formu hořčíku, zinku, vitaminu D a K nebo například železo. Dávejte si však pozor na doporučené dávkování. Podívejte se na stránky pod vloženým odkazem, prohlédněte si jednotlivé položky a udělejte něco pro své zdraví co nejdříve. Vaše budoucí já vám poděkuje.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *