7 nutričních jídel, které byste měli jíst po porodu

Prvních několik týdnů doma s miminkem je fyzicky, psychicky i emocionálně vyčerpávajících. Přestože je první měsíc po porodu skvělým obdobím, kdy se můžete zaměřit na své zdraví, uzdravení a pohodu, péče o sebe pravděpodobně stejně není na prvním místě vašeho seznamu. Pamatujte však na to, že to, co jíte, do značné míry ovlivňuje i to, jak se cítíte.

Samozřejmě, když se nevyspíte, zřejmě je krájení zeleniny a grilování kuřecího masa na salát to poslední, na co myslíte. Nicméně neobětujte konzumaci plnohodnotných potravin plných živin. V následujících řádcích vám prozradíme, co jíst po porodu.

1. Ovesné vločky

Jedná se o komplexní sacharid s vysokým obsahem vlákniny a bílkovin. Ovesné vločky vás zasytí. Stejně tak pomáhají při tvorbě mléka, což oceníte, pokud kojíte.

2. Ořechy

Rostlinné tuky obsahují i bílkoviny, takže ořechy jsou skvělou svačinkou. Pokud vám chybí energie, stačí si vzít hrst ořechů. Tuky jsou klíčové pro vývoj orgánů i mozku děťátka a taktéž pro váš metabolismus či tvorbu mléka.

3. Ořechové máslo

Ať už preferujete máslo arašídové, mandlové, nebo z jiného druhu ořechu, rozhodně ho nevynechávejte z jídelníčku. Ořechové máslo je rychlou dávkou bílkovin a tuků. Stačí si dát lžičku másla, případně si ho namazat na toast.

4. Obyčejný řecký jogurt

Řecký jogurt je základní surovina plná bílkovin, kterou si vychutnáte ke snídani i ke svačině. Klidně si do něj dejte ještě ořechy či mražené bobule, čímž získáte další živiny.

5. Vejce

Vejce jsou pravděpodobně nejuniverzálnější základní potravinou, jež se perfektně hodí k jakémukoliv jídlu. Vejce obsahují spoustu živin i vitamínů, které pomáhají při zotavování po porodu.

6. Hummus

Hummus je základní surovina plná bílkovin, vlákniny a tuků, a to díky cizrně, tahini a olivovému oleji.

7. Batáty

Sladké brambory jsou v podstatě komplexním sacharidem s vysokým obsahem živin. Batáty se snadno vaří a mají delší trvanlivost než ostatní druhy zeleniny. Obsahují vitamin A, který se předává mateřským mlékem dítěti a podporuje imunitní systém.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *