Co by vás v těhotenství mohlo vyděsit

V těhotenství nás prakticky může vyděsit cokoliv a to hlavně proto, že se o své miminko bojíme a jsme tedy neustále ve střehu. Máme tendence se pořád dokola sledovat a hledat odpovědi na to, proč se nám děje to, či ono. Co nás může v těhotenství pořádně vyděsit?

Zerocool / Pixabay

Určitě je to krvácení. Jsme-li těhotné, tak ani nepředpokládáme to, že bychom měly začít krvácet. Stát se to ale může. Může jít o závažný problém, který bude znamenat potrat, ale může také jít jen o to, že se roztahuje děloha a praskají nám v ní cévky. Pokud začnete krvácet, tak ihned vyhledejte lékařskou pomoc, abyste mohla znát příčinu toho, proč se tak děje.

Další věcí, která nás může vyděsit, je ta, že nám bude nevolno. Ano i to se děje, bývá to dané především tím, že jsme se dost nenajedly a tak je třeba to ihned napravit.

Děsit nás pak ještě může začít bolest břicha. I ta je v těhotenství běžná. Může jít především o křeče, které jsou velmi podobné kontrakcím, což znamená silnějším menstruačním bolestem, které nám mohou velmi znepříjemňovat těhotenství. Pokud tímto trpíte, je dobré užívat hořčík nebo-li magnesium. Velmi vám uleví. Konzultujte však tento problém s lékařem. Vše co se vám v těhotenství jakkoliv nelíbí, řešte se svým gynekologem.

Kromě zdravotních problémů, vás pak v těhotenství také mohou vyděsit věci, které jsou vyřčené kamarádkou, známými, kolegy, nebo které si někde přečtete. Nikdy jsem se nesetkala s tolika tragédiemi, jako v těhotenství. Samozřejmě nemyslím reálné tragédie, ale ty, o kterých se pouze mluví. Jedná se o vyprávění toho, jak někomu umřelo miminko v 8. měsíci, jak přivedla známá vaší známé mrtvé miminko na svět a podobně.

Vůbec nevím, proč tomu tak je, ale přijde mi, jako by se lidé v těchto zákeřnostech u těhotných maminek vyžívali a velmi rádi tyto nepodložené historky vyprávěli. Nastávající maminka však tímto může utrpět velmi vážný psychické problémy.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *