Kojenecké oblečení pro malá i větší miminka. Víte, jak vybrat to pravé?

Máte doma malé miminko? Nebo jste v očekávání? Výbavičku byste si v každém případě měli pořídit v předstihu. Kojenecké oblečení tedy určitě. Po porodu totiž na běhání po obchodech rozhodně nebudete mít náladu.

Šatník malého miminka je docela pestrý. Kojenecké oblečení zahrnuje dětské dupačky, kojenecká trička, košilky, overálky, punčocháče, čepičky, šatičky i ponožtičky. Jakými parametry se ale při výběru řídit? Poradíme vám.

Zaměřte se na přírodní materiály

Hlavním parametrem je materiál. Kojenecké oblečení z tohoto důvodu nenakupujte v tržnicích, ale ve specializovaných kamenných obchodech a e-shopech. Dětská pokožka je velmi citlivá a umělé materiály ji mohou iritovat. A s ní i vaše miminko. Kojenecké oblečení v tomto ohledu tak v první řadě musí být především prodyšné. Vhodná tak je bavlna, bambus, popřípadě další bio materiály.

Pozor na barviva!

Spolu s velikostí ovšem neopomínejte ani barvu kojeneckého oblečení. Obzvláště na pozoru buďte před barvivy. V tomto ohledu je pro miminko nejbezpečnější bílá, popřípadě jemné pastelové barvy s minimálním množstvím barviv.

Vyberte správnou velikost

Důležitá je samozřejmě i správná velikost kojeneckého oblečení. To miminko nesmí nikde tlačit a nebránit mu v pohybu. Ale také by mu nemělo být moc velké. Mezi nejčastější velikost patří 66 a 62. předčasně narozená miminka mívají velikost 50.

Co by nemělo chybět ve výbavičce?

Výbavička pro miminko by měla obsahovat: zhruba deset košilek a bodýček, šest bavlněných dupaček či overallů, stejné množství dupaček, tři páry ponožek, dvě lehké bavlněné čepičky a dvoje dupačky na spaní. Miminka narozená na podzim a v zimě se ještě neobejdou bez teplého overallu, minimálně dvou teplých kabátků, svetříků a mikin stejně jako dvou čepiček a rukaviček.

Výhodné kojenecké sety

Cenově výhodněji vás v každém případě vyjdou kojenecké sety. V nabídce e-shopu uberusky.com například seženete kouzelnou soupravu s košilkou, kabátkem, dupačkami, čepičkou a rukavičkami. Za pouhých 310 korun, tedy za mnohem méně, než kdybyste si jednotlivé kousky pořizovali jednotlivě.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *