Jak správně umýt školní batoh, aby se nezničil?

Smí se batohy dávat do pračky? Obecně se upřednostňuje ruční mytí, ale záleží také na materiálu, z kterého jsou školní batohy vyrobeny. Neměly by se však dávat do sušičky, protože by vysoká teplota mohla poškodit látku.

Jak vyčistit ušpiněný batoh?

Ze všeho nejdříve batoh vytřepte od nahromaděných drobků a jiných odpadků. Vnitřek batohu také přejeďte vysavačem.

Neměli byste používat příliš agresivní čistící prostředky, ať úplně neodstraníte vodoodpudivou ochranu látky. Raději se vždy podívejte na štítek uvnitř batohu, kde najdete doporučený způsob mytí.

Na batohy používejte teplou mýdlovou vodu a hadřík z mikrovlákna nebo houbičku. Na zipy a hůře dosažitelná místa použijte starý zubní kartáček.

Batoh nechte vysušit někde na vzduchu, ale obraťte ho naruby nebo se úplně vyhněte přímému slunečnímu světlu, jelikož by se mohla vyšisovat barva.

Může školní batoh do pračky?

Batoh může po čase zapáchat, zejména pokud žák uvnitř nosí tělocvik nebo v něm zapomene nedojedenou svačinu, proto zauvažujte o investici do svačinového boxu.

Pokud se rozhodnete dát batoh do pračky, ujistěte se, že je z materiálu, který to snese. U běžné tašky do školy pravděpodobně o nic nejde, ale u ergonomických tašek s potisky už to může být problém.

V každém případě batoh rozhodně vložte do vaku na prádlo, aby se v pračce nikde nezachytily řemínky. Perte ho jen na pomalé otáčky ve studené vodě.

Liší se způsob mytí batohů podle látky, ze které jsou vyrobené? Batohy se nejvíce vyrábějí z polyesteru a nylonu, také se často setkáte i s plátěnými.

Všechny tři typy jsou poměrně odolné a neměl by nastat problém, pokud se je rozhodnete dát do pračky. Ruční mytí je však vždy jistota.

Školní batohy dostávají zabrat, věčně se povalují na zemi, sem tam se v nich rozlije pití atd. S určitým stupněm poničení a zašpinění musíte počítat ať už se jedná o batoh pro dívky, nebo pro kluky.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *