5 rychlých tipů jak prát oblečení pro novorozence

Ať už si chystáte výbavičku pro miminko nebo už máte dítko doma, měli byste věnovat pozornost praní a žehlení. Podívejte se na tipy, které vám poradí jak správně prát dětské oblečení.

Pokožka miminek je až 3x slabší než u dospělých, snadno se tedy podráždí. Péče o pohodlí vašeho miminka začíná už u výběru oblečení. To by mělo být z přírodních materiálů (bavlna, bambusové vlákno), které nedráždí pokožku. Neméně důležitá je i to, jak a v čem budete miminku prát.

  1. Oblečení pro miminka perte na 40–60 °C

Dětské oblečení neperte ručně, sice můžete mít pocit, že to stačí, ale opak je pravdou. Abyste dětské oblečení skutečně zbavili všech bakterií, dejte ho do pračky. V minulosti se vyvářelo, ale to už dnes není třeba, oblečení perte na 40–60 °C, tím se zbavíte všech choroboplodných zárodků i roztočů. Oblečení pro miminka vždy perte odděleně od dospělého oblečení.

Kategorií samo pro sebe je zimní dětské oblečení. Nepromokavé zimní kombinézy pro miminka je potřeba udržovat v perfektní kondici, aby dokázaly poskytnout dokonalý tepelný komfort. Zimní kombinéza pro děti by se měla pravidelně čistit a také impregnovat. To však nemusíte dělat doma, můžete ji poslat do čistírny, kde to udělají za vás.

  1. Perte v pracím prášku pro děti

Než se pustíte do praní, pořiďte si prací prášek nebo gel na praní pro batolata. Dbejte na to, abyste prali v dětském pracím prostředku bez parfemace. Tyto prostředky jsou mnohem šetrnější a jemnější a nehrozí tak, že z nich děti dostanou ekzém nebo vyrážku. Poznáte je podle označení „sensitive“ nebo „pro citlivou pokožku“.

Silně zašpiněné oblečení lze předeprat pomocí žlučového mýdla, to si spolehlivě poradí i se skvrnami od příkrmů. Oblečení namočte, mýdlo vetřete do skvrny, nechte odmočit a nakonec vyperte.

  1. Nezapomeňte pořádně máchat

Při praní se na oblečení usazuje prací prášek a běžné máchání si s ním nemusí poradit. Usazený prášek by mohl způsobit podráždění pokožky miminka. Pokud chcete mít jistotu, že v dětském oblečení žádný nezůstal, zapněte máchání ještě jednou.

  1. Vynechejte aviváž

I když milujete voňavé a měkké prádlo. U dětského oblečení na ni zapomeňte. Pokud se jí přece jen nechcete vzdát, omezte se spíše na oblečení a lůžkoviny vaše a starších dětí. V létě můžete oblečení sušit venku, oblečení bude krásně vonět a sluníčko ho pomůže vybělit. V zimě naopak použijte sušičku, ale do ní oblečení vložíte, podívejte se na štítek, jestli to výrobce povoluje.

  1. Nastartujte žehličku

Žehlička je při údržbě dětského oblečení nezbytností. Dětské oblečení se nežehlí primárně kvůli vzhledu, ale především proto, aby se zbavilo případných bakterií. Navíc žehlením oblečení krásně změkne, takže pak bude mít miminko pohodlí.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *