Kde najít ubytování pro školy a skupiny v Praze?

Praha je sice obrovské město, ale ne všechno tady najdete úplně snadno. Třeba vypátrat přespání pro větší skupinu lidí za přijatelnou cenu není zrovna snadný úkol. Musíte začít hledat dostatečně brzy, nejlépe několik měsíců předem.

Pokud přijede skupina bohatých turistů z Asie, pravděpodobně mít problém s ubytováním nebude. Co však dělat v případě, že se chystáte se svými přáteli na víkend do Prahy, pojedete s celou třídou dětí na vícedenní výlet ukázat jim hlavní město, nebo vás čekají závody vaší taneční skupiny? Pak budete pravděpodobně hledat penzion v Praze, který nejenže přijme skupinu několika desítek lidí, ale také zaujme příznivou cenou. Přesně takové se najít dají, nicméně nebudeme zastírat, že je to jako hledání jehly v kupce sena.

Dostatek postelí opravdu nestačí

O co byste se měli zajímat nejdříve, je pochopitelně počet volných lůžek k dispozici. To ovšem není jediné kritérium, jejž početná skupina potřebuje. Pomyslete také na to, zda má dostatečnou kapacitu restaurace, kam budete určitě chodit minimálně na snídaně a večeře. A co nějaké místo pro společné setkávání? Určitě se čas od času budete chtít na něčem dohodnout a blokovat kvůli tomu chodbu není zrovna dobrým řešením.

Chtějte penzion, kde na vás budou připravení

Co dalšího ještě hledat? Například penzion Akát nedaleko Smíchovského nádraží nabízí možnost parkování autobusu, pokud tuto skutečnost nahlásíte předem, a úschovy zavazadel, jestliže přijedete mimo check-in či odjedete mimo check-out. Budete-li cestovat vlakem, v úvahu byste měli vzít i polohu penzionu. Cestovat dlouho s celou skupinou není zrovna legrace, obzvlášť s dětmi, navíc se tím zvyšují náklady.

Penzion Akát má 32 pokojů, v nichž ubytuje přes 100 osob. Ceny se přitom v sezóně pohybují od 350 do 550 korun. I tady ovšem platí, že rezervaci musíte provést včas. Za tyto peníze a s tak dobrým umístěním najdete ubytování těžko.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *