Co zabalit sebou na cesty?

Karetní hra Múza není nic pro notorické házeče kostkou a mechanické posunovače figurek na hracím poli – při tom se nejvýš naučíte počítat do šesti. Je to hra pro všechny, kteří se umějí vznášet na perutích fantazie, jimž není cizí představivost a zároveň zvládnou kombinovat a logicky uvažovat. Jednoduše řečeno, u této hry musíte zapojit šedé buňky mozkové, jak by nesprávně řekl slavný belgický detektiv Hercule Poirot (všichni víme, že tyto buňky šedé doopravdy nejsou).

Potřebujete si otestovat partnera? Pak se do této hry pusťte ve dvojici. Možná se o něm dozvíte mnohem víc, než by sám dobrovolně prozradil. V zápalu hry se totiž zapomene kontrolovat a otevře vám dveře ke své fantazii a kreativitě.

Chystáte se na party s přáteli? Vezměte s sebou Múzu a neuděláte chybu! Hru totiž může hrát najednou až 12 hráčů, kteří se rozdělí do týmů, a to už je příslibem slušné zábavy. Nejprve si múza zvolí jeden ze šesti obrazů. Poté hráči dle jejích indicií, musejí odhalit identitu uměleckého díla. Jenže to není tak jednoduché, protože múza je pěkně náladová. Jednou vám napoví jen „rukama nohama“, jindy vydá nějaký zvířecí skřehot a pak cosi čárá rukama ve vzduchu…kdo by se v tom vyznal. Vždyť to znáte z mnoha příkladů z dějin umění: múzy dokázaly nejen inspirovat ke vzniku jedinečných děl, ale občas také umělcům pěkně poplést hlavu. Odhalit, co vlastně měla vaše múza na mysli, když vám poskytovala indicii, to bude právě vaším úkolem. Budete muset přemýšlet, kombinovat, ale hlavně popustit uzdu své obrazotvornosti, abyste se dopídili ke zdárnému výsledku. Dešifrovat, že umělecké dílo, na němž je znázorněna čarodějnice, letící na koštěti, bude poměrně snadné, pokud vám múza napoví broukáním písně Saxana. Horší už to bude, když bude múza zlomyslná a naznačí vám jen pohybem ruky cosi jako zametání koštětem. Nikdy nevíte, co vás od ní čeká, ale určitě se dost nasmějete. Ten, kdo umí fabulovat, má vyhráno.

Doporučení: v našem případě nemusí být múza pouze ženského rodu. Daleko zajímavější bude, když se v této roli budete poctivě střídat.

Vítězem se stává jednotlivec nebo tým, který správně odhalí identitu pěti děl. Na party si můžete hru zpestřit tím, že za každé správně určené umělecké dílo vyhrává tým nějakou drobnost. Po pravdě je ale vítězem každý, kdo se do hry s opravdovým zaujetím ponoří.

Pravidla jsou jednoduchá, ale pro hru ve dvojici či trojici jsou trochu jiná než pro větší skupinu hráčů. Jiné jsou také sestavy obrazů.

Hra Múza, kterou na náš trh přináší společnost Mindok, je určena pro věkovou skupinu nad 10 let a obvykle trvá cca 30 minut.

 

www.mindok.cz

http://hrajeme.cz/muza-je-krasna-party-hra-s-mistrovskymi-dily/

https://www.youtube.com/watch?v=_woOkfa4GM8

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *