Sdílejte

Co prožívá žena

Obzvláště v tomto období, ale v podstatě po celou dobu těhotenství, můžete začít mít častější nutkání na močení. Mnohdy se jedná opravdu jen o nutkání a močový měchýř ještě není ani zdaleka naplněný. Důvodem je zvyšování celkového objemu vody v těle, zvýšení průtoku krve ledvinami a vyšší tvorba moči. Navíc i děloha se začíná zvětšovat a postupně čím dál víc tlačí na močový měchýř. V době těhotenství je vyšší riziko močových infekcí. Pokud Vás trápí potíže s močením, měl by Vám lékař vyšetřit moč a při zjištění infekce předepsat patřičnou léčbu. Pokud se močová infekce u těhotných žen neléčí, vážně ohrožuje ledviny a plod.

Aby žena předešla močové infekci, měla by hodně pít, a to i přes časté nutkání na močení. Je nutné myslet na to, že v těhotenství je zapotřebí organismus zásobovat zvýšeným množstvím tekutin. Doporučuje se zejména nesycená voda, ovocné a bylinkové čaje.

Jak se vyvíjí plod

Plod začíná rychle růst do délky a dochází k dalšímu pokračování vývoje a dozrávání vnitřních orgánů. Některé z orgánů již vykazují známky funkce.

Obratle mají chrupavčitý charakter a později se vyvinou v kosti. Tenká a průsvitná pokožka odhaluje kresbu jednotlivých žeber. Vývoj kostí bude pokračovat až do narození a ani tehdy ještě nekončí.

Hlavička stále představuje velkou část z celkové délky plodu. Postupně se vyvíjí chrupavčité a kostěné základy lebky a drobné svaly jsou čím dál více patrnější. Obličeji je zatím ponechán relativně malý prostor a rysy obličeje se zjemňují. Vyvíjí se oči, i když ještě nemají vytvořené všechny své součásti.

Plod už má odlišné pohlavní orgány, nicméně pohlaví ještě nelze určit.

Líbil se ti článek? Podpoř ho tím, že ho ohodnotíš!
Prosíme,ohodnoťte článek.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ